„Pane, nauč nás modlit se...“ LK 11,1

/ Modlitba v životě / Seznam modliteb / Modlitby rozdělené podle formy, způsobu / Novény / Novény k Panně Marii

Novény k Panně Marii

 

 

  • K Panně Marii rozvazující uzly

    Novéna je modlitba, kterou se modlíme devět po sobě jdoucích dnů. Na začátku v úkonu kajícnosti prosíme Pána Ježíše Krista za odpuštění svých hříchů a přidáváme prosbu, abychom i my dokázali odpustit. Nekajícnost a neodpuštění bývají totiž častou příčinou mnohých duchovních problémů. Dále novéna pokračuje krátkým rozjímáním s prosbou o přímluvu k Panně Marii, která je každý den trochu jiná. Má nám připomenout nějakou událost z Mariina života, inspirovat se její vírou, nadějí a láskou a pomoci nám tak k důvěře v Boha, poněvadž účinnost našich modliteb nespočívá tolik ve slovech, ale právě v důvěře a odevzdanosti. Poté následuje modlitba růžence nebo alespoň jeho desátku. Každý den zakončíme závěrečnou modlitbou k Panně Marii, rozvazující uzly.

  • K Panně Marii Pomocnici křesťanů

    Novéna k Panně Marii Pomocnici nás povede jednotlivými tajemstvími jejího života, v nichž můžeme pozorovat růst jejího ANO k Božím požadavkům, k Boží vůli. Pro nás pak může být obnovou našeho postoje, našeho ANO k Božímu volání, k živému Slovu, přítomnému v církvi a v našem životě.
  • K Panně Marii Karmelské

    Tato krátká novéna tě může provázet i uprostřed každodenního shonu. Začni modlitbou »Zdrávas Maria«, pak věnuj několik okamžiků Božímu slovu. V paměti si podrž téma a krátkou střelnou modlitbu k Panně Marii, kterou pak můžeš opakovat během dne co nejčastěji.

  • Novéna k Panně Marii Fatimské

    Zjevení v portugalské Fatimě začalo v roce 1916 trojí vizí anděla malým pasáčkům: desetileté Lucii Santosové, devítiletému Františkovi a sedmileté Jacintě Martovým (poslední dva zmiňované svatořečil papež František 13.5.2017 přímo ve Fatimě). Ke zjevením Panny Marie docházelo každý měsíc od 13. května do 13. října 1917 . Tento cyklus 6 zjevení byl ukončen tzv. slunečním zázrakem, který mohlo pozorovat větší množství lidí. Fatimská zjevení byla po důkladném teologickém šetření uznána církví jako pravá, a to dne 13. 10. 1930.

Victimae paschali laudes

Victimae paschali laudes
(30. 3. 2025) Velikonoční zpěv, tzv. sekvence (= druh středověké liturgické poezie, zpívané před čtením evangelia při mši na chorální…

O filii et filiae

(30. 3. 2025) Krásný velikonoční hymnus, který nese název podle prvních slov této písně (ó synové a dcery), pochází z patnáctého…

Exultet

Exultet
(29. 3. 2025) Chvalozpěv "Exultet", který doprovází žehnání svíce (paškálu) při velikonoční vigilii, vznikl mezi 5.-7. stol.…

Lide můj, co jsem ti učinil?

Lide můj, co jsem ti učinil?
(28. 3. 2025) Při velkopátečním obřadu uctívání svatého kříže je zvykem zpívat tzv. Výčitky Nejsvětějšího Spasitele - jedná se o text…

Modlitba ke sv. Josefovi

Modlitba ke sv. Josefovi
(18. 3. 2025) Svatý Josef je uctíván jako pěstoun Ježíše Krista a snoubenec Panny Marie. Protože mu Bůh svěřil svého Syna, vzýváme ho…

Svátek sv. Patrika

Svátek sv. Patrika
(17. 3. 2025) Narodil se kolem r. 385 v Británii a zemřel kolem r. 461. Působil jako misionář v Irsku, jehož je hlavním patronem.

Svatý týden

Svatý týden
(16. 3. 2025) Předvelikonoční dny, začínající Květnou nedělí. Doba bezprostřední přípravy na velikonoční svátky....

Svatý rok 2025 (30.11.2024, 17:54)

Ke všem svatým (29.10.2024, 10:23)

Modlitba finského sportovce (27.5.2024, 14:06)

Modlitba finského sportovce
V dětství jsme jako soutěživí kluci neuměli dobře zvládat prohry, ale ani výhry... Proto nás vedoucí ve skautském oddíle...